Kişilik Testleri | Hakikatim

KİŞİLİK TESTLERİ

Kişilik Testleri

Kişilik testleri kendimizi tanımamızı sağlayan mükemmel araçlardır. Çünkü beş duyu organı dış dünyayı algılamayı yararlar.

Dahi bilim adamı Albert Einstein’ın kişilik hakkında dahiyane bir tespiti vardır.

“Kişi, olması gerektiğini düşündüğü kişiyi değil, olduğu kişiyi araştırmalıdır.”

Bunun niye olması gerektiğinin cevabını ise Konfüçyüs verir:

“Güçlü olan, zayıf yanını herkesten iyi bilendir; daha güçlü olan ise zayıf yanına hükmedebilendir”

Sokrates ise şöyle der;

Kendini tanımak demek hayran hayran kendini seyretmek demek değildir. Onu arayıp bulmak demektir. Bu nedenle insanın karakter analizi hem ne olduğunu, hem de ne olması gerektiğini araştırmasıdır; nasıl düşüneceğini, nasıl yaşayacağını, nasıl mutlu olacağını kendine sormasıdır.”

Kişilik otomatik bir olgudur ve bu sebeple aynı sorunları tekrar tekrar yaratmayı sürdürmektedir. Güzel haber şu ki; farkındalık arttıkça otomatikleşme azalıyor ve kişiliğimizin işleyişinin farkına varırsak otomatik olayları önlemiş oluyoruz.

Kişilik testi, zaaflarımızı görmekten tutun, nasıl bir ilişki içinde olabileceğimize, kişisel gelişme yönümüzü öğrenmeye, psikolojik sorunlardan kurtulmaya kadar daha birçok fayda sunarlar.

Sizin için özenle seçtiğimiz karakter testi arşivimizdeki testleri çözmenizi öneriyoruz.

İşte Dünyada En Geçerli Kişilik Testleri

Kişilik Testleri

Enneagram Testi

Enneagram; dokuz ayrı kişilik tipini ve bu tiplerin nasıl karşılıklı bir ilişki içinde olduklarını açıklayan eski bir öğretidir. Enneagram kişilik testi; bilinen en faydalı kişilik testi olma özelliğine sahiptir. Çünkü, bir kişilik testi olmaktan çok daha fazlası, bir kişisel gelişim ve dönüşüm yoludur. Şimdi Enneagram testi ile, kişilik tipleri içinden, sizin mizaç hangisi? Kolayca öğrenebilirsiniz.

Kişilik Testleri

MTBI Myers Kişilik Analizi

MTBI Myers Kişilik Analizi ile kişilik envanterinin amacı, C. G. Jung tarafından oluşturulan sistemi, insanların hayatlarında anlaşılabilir ve faydalı kılmaktır. Sistemin özü, davranışlarda görünüşte rastgele çeşitliliğin, kişilerin algı ve yargılarını kullanmayı tercih etmedeki temel farklılıklardan ötürü aslında oldukça düzensiz ve tutarlı olmasıdır.

Kişilik Testleri

Aşırı Hassas Kişilik testi

Çok hassas insanlar (HSP) dünyayı çok az kişinin anlayabileceği bir yoğunlukta yaşarlar. Ani ağlamaya, parlak ışıklardan yorgunluğa ve yaratıcı enerjinin parlamalarına eğilimlidirler. Bir şeyleri güçlü bir şekilde hissederler ve başkalarının duygularını kolayca fark ederler. Son derece hassas insanlar nüfusun yaklaşık % 15-20'sini oluşturuyor.

EN BEĞENİLEN TESTLERİMİZ